Pierwszego października zaczyna się nowy rok akademicki. Zanim jednak to nastąpi, w życiu wielu studentów panuje duże zamieszanie. Przed rozpoczęciem zajęć należy znaleźć mieszkanie. Część ambitnych lub zmuszonych trudnymi warunkami osób szuka pracy. Podjęcie pracy na studiach pozwala uniezależnić się od rodziny, a także zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Podjęcie pracy daje nam szereg korzyści, dlatego dobrze jest znaleźć zajęcie choćby w niepełnym wymiarze godzin. Portal notatek.pl doradza studentom jak połączyć pracę z nauką w taki sposób, żeby nie zaniedbać żadnej z tych sfer.

Dlaczego dobrze jest podjąć pracę na studiach?

O ile nie studiujemy na bardzo obciążających kierunkach jak na przykład medycyna, gdzie praktycznie nie ma szans na wygospodarowanie czasu na pracę, zdecydowanie warto jest rozejrzeć się za jakimś dodatkowym zajęciem. W większości wypadków student jest w stanie pracować  i nie zaniedbać nauki. Za szukanie pracy dobrze jest się zabrać jeszcze na początku roku akademickiego. Później będzie znacznie trudniej. Na październikowych zajęciach panuje zazwyczaj duży luz. Mało kto myśli wówczas o nauce czy sesji. Co więcej na niektórych uczelniach istnieje możliwość zmiany grup zajęciowych. Jest to duże udogodnienie dla osób, które chciałyby podjąć pracę w tygodniu. Niekiedy możliwe jest chodzenie na zajęcia przez trzy dni w tygodniu, co daje dodatkowe cztery dni na aktywność zawodową.

Dodatkowe fundusze przydadzą się każdemu studentowi. W ten sposób jest on w stanie uniezależnić się od rodziców i nauczyć się samodzielności. Już niewielkie dodatkowe pieniądze pozwolą nam kupić prezenty dla bliskich na Boże Narodzenie. Nie będziemy musieli prosić rodziców o dodatkowe fundusze na wyjście do kina, teatru lub wyjazd ze znajomymi. Wczesne podjęcie pracy sprawia, że później będzie nam tylko łatwiej. Zespół notatek.pl, który czas studiów ma już dawno za sobą radzi, żeby zacząć szukać pracy w październiku, a najlepiej jeszcze wcześniej. Kiedy zacznie się okres kolokwiów i intensywnej nauki, prawdopodobnie nie podejmiemy się dodatkowych zajęć.

Jak znaleźć pracę, która pozwoli nam zarobić, a jednocześnie będzie satysfakcjonująca?

Doskonale zdajemy sobie, że podjęcie pracy może budzić w studentach wiele obaw. Mogą nie być pewni, czy uda się im połączyć pracę z nauką, boją się oblania egzaminów. Problemem jest także fakt, że tak duża ilość zajęć wymusi na nich rezygnację z życia towarzyskiego, na którym młodym osobom bardzo zależy. Jeżeli stoimy przed wyborem naszej pierwszej pracy, lepiej zdecydować się na zajęcie w niepełnym wymiarze godzin. Nie będzie ono dla nas tak wielkim obciążeniem. Kiedy dojdziemy do wniosku, że udaje się nam łączyć pracę z nauką, będziemy mogli zwiększyć ilość godzin. Nie rzucajmy się jednak od razu na głęboką wodę.

Współcześnie wiele firm chętnie zatrudnia studentów oferując im elastyczne godziny pracy. Oczywiście praca powinna być także satysfakcjonująca. Nie bójmy się szukać zatrudnienia w branżach związanych z naszym kierunkiem studiów.

Jeżeli boisz się procesu rekrutacyjnego, w notatek.pl znajdziesz pomoc. Wiemy jak przebiegają rozmowy rekrutacyjne, dlatego jesteśmy w stanie pomóc naszym czytelnikom odpowiednio się do nich przygotować.

Z notatek.pl praca podczas studiów nie będzie straszna

W serwisie notatek.pl znajdziesz wiele informacji, które pomogą Ci przetrwać na studiach. Zgromadziliśmy materiały do nauki ze wszystkich wyższych uczelni w Polsce. Jeżeli brakuje Ci notatek z wykładów lub też pracujesz w godzinach otwarcia biblioteki, koniecznie do nas zajrzyj.