Nadchodzące lato to doskonała okazja, by otrzepać z kurzu klapki i sandały, noszone w zeszłym sezonie. W końcu w wysokich temperaturach najwygodniej nosi się te buty, dzięki którym nasze stopy będą mogły „oddychać”. Jednak istnieją w naszym kraju takie kobiety, które nie lubią eksponować swoich stóp. W końcu, co kobieta to inny gust i poczucie stylu. Jakie buty wybierają Polki najczęściej?

Szpilki nie tylko na bal

Nie od dziś wiadomo, że społeczeństwo się bogaci. Mamy mniej dzieci, przez co stać nas na bardziej luksusowe produkty. Dzięki temu my, kobiety możemy pozwolić sobie na ulubione zakupy. Rozluźnienie w modzie damskiej powoduje, że kobiety przestały zakładać buty na obcasie jedynie na ważne okazje, takie jak wesela, czy bankiety. Inspirując się zagraniczną modą coraz częściej decydują się na zakładanie szpilek do codziennych stylizacji. Nic dziwnego- przechadzając się po centrach handlowych możemy poczuć się jak na wybiegu. A w końcu o to chodzi.

Kapcie na ulicę?

Z ciekawszych zwyczajów modowych zauważyć można również zwyczaj zakładania na ulicę… kapci. Dla niewprawionego oka może to wyglądać wręcz kuriozalnie- puchowe klapki, w których swobodnie przechadzają się kobiety. Jednak zwyczaj ten przywędrował prosto ze światowych stolic mody, gdzie modelki, stylistki i gwiazdy wręcz afiszują się swoimi „kapciami” od czołowych projektantów. W Polsce można je nabyć nawet w sieciowych sklepach. Wyglądają jak zwykłe klapki, do których ktoś doszył puchowy materiał. Jeśli lubisz odrobinę ekstrawagancji kup je w niższej cenie, niż tej od projektanta.