Wystarczy choć trochę interesować się modą i tym, co codziennie ubiera się na siebie, aby znać najprostsze triki. Ubrania potrafią modelować sylwetkę i niestety nie zawsze w odpowiedni sposób. Co robić, aby moda nie zrobiła nam krzywdy? W końcu mówi się, że bardzo łatwo jest się „przebrać”, a nie „ubrać”. Przeczytaj nasz poradnik na temat ubrań w paski!

Pionowe pasy to nasi przyjaciele

Jeśli chcesz, żeby ubranie tuszowało niedoskonałości Twojej sylwetki powinnaś zawsze nosić luźne ubrania, które je maskują. Przykładowo bluzka opięta na biuście, lecz luźna w talii optycznie nas wyszczupli. Podobnie jest w przypadku ubrań w paski. Nie jest jednak obojętne, czy będą one poziome, czy pionowe. Powinnaś wyjść z założenia, że pionowe pasy to Twoi przyjaciele. Optycznie wydłużają sylwetkę, dzięki czemu wydaje się ona bardziej smukła i mniejsza. Ten prosty trik ubraniowy sprawdza się zarówno w przypadku bluzek, jak i spodni, czy sukienek.

Czego unikać?

Kobiece ciało często posiada charakterystyczne krągłości. Nie powinnaś się ich wstydzić, w końcu kilka kilogramów jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a mężczyźni mają więcej ciała do kochania. Jeśli jednak przeszkadza Ci uciążliwy brzuszek i nie lubisz go eksponować, powinnaś szczególnie unikać ubrań w poziome pasy. Mają one to do siebie, że optycznie powiększają zaokrąglone miejsca, przez co wydaje się, jakbyś miała kilka dodatkowych kilogramów tylko przez to, co na siebie założyłaś. W końcu żadna kobieta by tego nie chciała. Szczupłe panie mogą swobodnie zakładać ubrania w paski. Nie zniekształcą one ich sylwetki.