Moda ma to do siebie, że lubi korzystać z czegoś, co było noszone lata wstecz. Obecnie wśród modelek zauważalne jest szczególne upodobanie w stosunku do małych okularów przeciwsłonecznych. Te niewielkie szkiełka, noszone niegdyś przez kobiety w latach dziewięćdziesiątych, powracają do łask. Co z pozostałymi akcesoriami? Czy opaski do włosów przeznaczone są jedynie dla dzieci?

Nie tylko kolorowe

Noszenie opasek w pierwszym momencie kojarzyć się może z czymś infantylnym i niemodnym. W końcu to głównie atrybut małych dziewczynek. Jednak w ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się opaski wśród dorosłych kobiet. Sprawdzić to można choćby na przykładzie popularnych latem opasek kwiatowych. Kawałek gumki i sztucznych kwiatów, nałożonych na włosy odświeży i odmłodzi każdą stylizację. Szczególnie warto o tym pamiętać podczas wizyt na plaży- sztuczne kwiaty na opasce nie zmoczą się, więc nie zepsują Twojego wyglądu.

Ślubny dodatek

Opaski są także popularnym dodatkiem do fryzur ślubnych. W Internecie można znaleźć bardzo dużo stron, oferujących własnoręcznie wytworzone opaski, ozdobione błyszczącymi kamieniami. Panny młode często decydują się na to akcesorium, które rozświetla każdą fryzurę. Nie należy więc traktować opasek do włosów jako czegoś tandetnego i nieprzystającemu dorosłej kobiecie. Istnieje wiele rodzajów dodatków, które przypadną do gustu każdej kobiety. To nie tylko kolorowe kwiaty i tradycyjne, plastikowe opaski. Po przeszukaniu stron internetowych na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla Twojej stylizacji.